logo

اخبار و رویدادها

از آخرین رویدادهای انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان مطلع شوید


متن اصلی

1400/2/27 -

مصاحبه با مدیر روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی به مناسبت۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات

به مناسبت 27 اردیبهشت روز روابط عمومی و ارتباطات  ماحبه ای با فرزانه حسینیان  مدیر روابط عمومی  انجمن خیریه انجمن کلیوی زنجان صورت گرفت .

+drow.ItemArray.GetValue(6).ToString() +

 

زندگی و امید در دل کودکان دیالیزی

  

 رنگ از رخسار و طراوات در چهره هایشان رخت بسته، کودکانی که در اوج درد و ناراحتی اند اما این پایان کار نیست ،حس شیرینی زندگی و امید در کودکانی که کمر همت برای شکست این بیماری بسته اند‌.

 

کودکان دیالیزی که در سکوت هستن و حتی ممکنه خیلی از ماها از حال روز اونا خبر نداشته باشیم اما همین احساسات کودکانه ای که دارن رنگی از امید را به زندگیشان بخشید.

  

کودکان دیالیزی با دستان نحیف برای تامین هزینه های درمان و معیشت عروسک هایی رو ساختند که عشق و محبت های کودکی در آنها موج می زند.

 

 قصه عروسک‌های این کودکان دیالیزی که در هفته ۳ بار درد دیالیز را تحمل میکنند ، روایت همین اراده، پشتکار و امید این کودکان است.

 

  مدیر روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی زنجان به مناسبت ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی در گفتگو با خبرنگار انجمن کلیوی گفت: پیش ازاین برای ارائه کارهای هنری بیماران و خانواده هایشان نمایشگاه های متعددی سالانه برگزار شده است که با استقبال مردم نوع دوست مواجه شده است .

 

فرزانه حسینیان تصریح کرد: باتوجه به شرایط بوجود آمده از بیماری کرونا و افزایش مشکلات و معیشت بیماران، کودکان دیالیزی وارد کار شدند و با ساخت عروسک جهت تامین هزینه های درمان خود کمر همت بستند .

 

 وی با توجه به ظرفیت و امکانات بوجود آمده در انجمن کلیوی زنجان افزود: خانواده بیماران دیالیزی نیز در هفته ۳ بار برای دیالیز بیمار ۴ ساعت منتظر میمانند میتوانند از فضای کتابخانه و ...برای انجام کارهای هنری بگذارند تا یک نوع تشویق و کارآفرینی باشد.

 

 مدیر روابط عمومی انجمن خیریه کلیوی استان زنجان خاطر نشان کرد : روابط عمومی انجمن نیز در صدد و برنامه ریزی جهت ارائه و فروش کارهای هنری و دستی بیماران دیالیزی تمهیداتی درنظر گرفته است تا گره ای از مشکلات این بیماران رفع شود.

 

 حسینیان ضمن تشکر از همکاری خیرین با انجمن کلیوی افزود : در حال حاضر قدم خوبی در فروش دست سازه های عروسکی کودکان دیالیزی با عنوان "من یک کودک دیالیزی ام عروسکم را می فروشم "در فضای مجازی انجام شد که با همت عالی خیرین مواجه شد و امیدواریم بتوانیم برای بیماران در این راه قدم خوبی را برداشته باشیم

 

 وی اظهار داشت : طی جلسات و بازدید های صورت گرفته با انجمن کلیوی ایران تصمیماتی جهت حمایت بهتر از کودکان و بیماران کلیوی و آموزش های پیشگیری صورت گرفت .

 

 این مسئول افزود: هدف کلی از خرید دست سازه های عروسکی بیماران با نماد انجمن کلیوی در اصل حمایت معنوی از خود کودکان دیالیز است که در هیچ جا دیده نمی شود و کارهای دستی بسیار زیبایی دارند که می‌توانیم در کارآفرینی و اشتغال و کمک به خانواده هایشان در معیشت زندگی کمک کنیم .

 

 حسینیان بیان داشت : نمایش عروسکی از بهترین و موفق ترین وسایل کمک آموزشی، برای آموزش و پیشگیری از بیماری ها است .

  

وی خاطر نشان کرد : آموزش های کمیته آموزش و پیشگیری در مدارس استان توسط سفیران سلامت پیش از بیماری کرونا در حال اجرا بود که امیدواریم با شکست کرونا دوباره آموزش ها با شیوه های جدید و ساخت عروسک های نماد انجمن کلیوی در جهت آموزش های پیشگیری دوباره از سرگرفته شود .

 

  صحنه های دردناک نیازمندی انسان ها، قلب هر انسان نوعدوستی را تکان می دهد، کافیست از نزدیک درد انسان های دردمند را لمس کنیم تا ذهن خود را خالی از این صحنه ها نسازیم و به شکرانه سلامتی خویش، باری از مشکلات همنوعان خود را برداریم.

 

  گفتنی است : انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان نیز با هدف خیرخواهانه و به یاری همه خیّرین و مردم نوعدوست، به یاری بیماران دردمند می شتابد تا بتواند دردی از دردهای این بیماران را تسکین دهد اما هنوز دستان دیالیز بیماران کلیوی در انتظار یاری و دستگیری همه خوبان است تا مسیر زندگی را بر آنان هموار سازد.

 


خبرنگار : زهرا نوری 


پیام شما:

  
© 2021 - انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان

زنجان، آزادگان، انتهای خیابان فروردین
02433411203-5
English Website